Atlantic - ColorFalls Anti-Splash Mat for 24" Basin - CFSPMA24 - 74230
Usually ships the same business day
CFSPMA24
Product Details
Atlantic Water Gardens Anti-Splash Mat for the 24" ColorFalls Basin.
Several advantages including:
  • Diffuse the water turbulence
  • Reduces Air Bubbles
  • Gives you a Cleaner and Brighter ColorFalls
  • Prevents Splashing
  • Black Filter Matting
Specifications:
  • Manufacturer's Part # CFSPMA24
  • Fits in the 24" ColorFalls Basin (CFBASIN24)
  • Approximate dimensions: 40" x 19-1/4" x 1"
Includes:
  • (1) AWG Anti-Splash Mat for the 24" ColorFalls Basin