Atlantic - ColorFalls Anti-Splash Mat for 12" Basin - CFSPMA12 - 73845
Usually ships the same business day
CFSPMA12
Product Details
Atlantic Water Gardens Anti-Splash Mat for the 12" ColorFalls Basin.
Several advantages including:
  • Diffuse the water turbulence
  • Reduces Air Bubbles
  • Gives you a Cleaner and Brighter ColorFalls
  • Prevents Splashing
  • Black Filter Matting
Specifications:
  • Manufacturer's Part # CFSPMA12
  • Fits in the 12" ColorFalls Basin (CFBASIN12)
  • Approximate dimensions: 17-1/4" x 17" x 1"
Includes:
  • (1) AWG Anti-Splash Mat for the 12" ColorFalls Basin